Nuo 2022 m. sausio 1 d. darbo užmokestis – tik į banko sąskaitą

Nuo 2022 m. sausio 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos darbo kodekso 139 straipsnio pakeitimo įstatymas, kuriuo keičiama LR darbo kodekso 139 straipsnio 3 dalis, joje numatant, kad darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, taip pat dienpinigiai ir komandiruotės išlaidų kompensacijos, privalo būti mokami pavedimu į įmonės darbuotojo nurodytą mokėjimo sąskaitą.

Iki 2022 m. sausio 1 d. įmonės darbuotojai turėtų pateikti prašymus darbdaviams, nurodydami mokėjimo sąskaitą, į kurią pageidauja gauti darbo užmokestį ir kitas su darbo santykiais susijusias išmokas, dienpinigius ir komandiruotės išlaidų kompensacijas.

Darbuotojui atsisakius pateikti savo banko sąskaitą, įmonė turėtų deponuoti darbuotojui priklausantį darbo užmokestį ir/ar kitas su darbo santykiais susijusias išmokas įmonės sąskaitoje iki kol darbuotojas pateiks mokėjimo sąskaitos rekvizitus įmonei.

Svarbu pažymėti, jog darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos privalo būti mokamos pavedimu į įmonės darbuotojo nurodytą mokėjimo sąskaitą. Tai reiškia, jog darbdavys negali pervesti darbo užmokesčio į įmonės darbuotojo šeimos nario ar kito asmens banko sąskaitą.