Ar vienodus mokesčius moka Lietuvos ir užsienio piliečiai įsteigę įmones (UAB, MB ir kt.) Lietuvoje?

Pagrindiniai įmonių (UAB, MB ir kt.) mokami mokesčiai yra šie:

  1. Pelno mokestis;
  2. Pridėtinės vertės mokestis (PVM);
  3. Sodros mokesčiai (VSD ir PSD);
  4. Gyventojų pajamų mokestis (GPM).

Taikomi vienodi pelno mokesčio, pridėtinės vertės mokesčio ir gyventojų pajamų mokesčio tarifai Lietuvos ir užsienio piliečių Lietuvoje įsteigtoms įmonėms (UAB, MB ir kt.), skiriasi tik Sodros mokesčiai (VSD ir PSD).

  1. Standartinis pelno mokesčio tarifas – 15 proc. Tačiau įmonės (UAB, MB ir kt.) gali taikyti lengvatinį 5 proc. ar net 0 proc. pelno mokesčio tarifą, jeigu:
  • vidutinis sąrašuose esančių darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir
  • mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 300 000 eurų

 

  1. Standartinis PVM tarifas – 21 proc. Pagal PVM įstatymą, įmonės (UAB, MB ir kt.) privalo registruotis į PVM mokėtojų registrą, jeigu gautos pajamos už parduotas prekes (suteiktas paslaugas) šalies teritorijoje per paskutiniuosius 12 mėn. yra didesnės nei 45000 Eur. Taip pat jeigu įmonės (UAB, MB ir kt.) iš kitos valstybės narės įsigyja (importuoja) prekių daugiau nei už 14000 Eur per kalendorinius metus.

 

  1. Užsieniečio, kuris pagal skirtingas darbo sutartis dirba skirtingose ES valstybėse, VSD įmokos mokamos tik vienoje valstybėje. Jeigu užsienietis Lietuvos įmonei pateikia pažymą A1 (E101), Sodros įmokos perskaičiuojamos.

 

  1. Gyventojų pajamų mokesčio tarifai – 20 proc. su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusioms pajamoms bei 15 proc. pajamoms iš paskirstytojo pelno (dividendams).

 

Apibendrinant galima teigti, jog Lietuvos ir užsienio piliečių įsteigtoms įmonėms (UAB, MB ir kt.) Lietuvoje taikomi vienodi pelno mokesčio, pridėtinės vertės mokesčio ir gyventojų pajamų mokesčio tarifai, skiriasi tik Sodros mokesčiai (VSD ir PSD).