Įmonės pertvarkymo eiga ir veiksmai

Pertvarkymas –  tai įmonės (UAB, MB, IĮ) teisinės formos keitimas. Paprastai ši procedūra atliekama įmonei išaugus iš paprastesnės, mažesnės formos į stambesnę, tačiau ir atvirkštinis variantas taip pat  galimas. Svarbu, kad ne pelno siekiančios organizacijos gali būti pertvarkomos tik į kitas ne pelno siekiančias organizacijas. Šiame straipsnyje apžvelgsime visumą veiksmų, reikalingų atlikti norint pertvarkyti įmonę.

1 . Balanso parengimas. Pertvarkant juridinį asmenį privaloma parengti finansinės atskaitomybės dokumentus sprendimo pertvarkyti įmonę priėmimo dienai, nes svarbu nustatyti, ar pakanka įmonės nuosavo kapitalo  suformuoti norimo dydžio įnašą ar įstatinį.

  1. Viešas paskelbimas. Apie pertvarkymą turi būti skelbiama viešai įmonės įstatuose/nuostatuose nurodytame šaltinyje.
  2. Teisinio statuso įregistravimas. Sprendimas pertvarkyti įmonę turi būti pateiktas Registrų centrui ne vėliau, kaip pirmąją viešo paskelbimo dieną.
  3. Kreditorių informavimas. Pertvarkoma įmonė turi sudaryti kreditorių sąrašą viešo paskelbimo ar teisinio statuso įregistravimo dienai ir visus kreditorius informuoti registruotais laiškais. Jeigu įmonė neturi kreditorių, tuomet įstatymas reikalauja tris kartus viešai skelbti apie pertvarkymą su trisdešimties dienų pertraukomis.
  4. Naujų įstatų/nuostatų patvirtinimas ir įregistravimas Registrų centre. Naujas pertvarkomos įmonės (MB, UAB, IĮ) pagrindinis dokumentas tvirtinamas notaro, praėjus pakankamam terminui po visų kreditorių informavimo registruotais laiškais (pakankamu laikomas terminas, per kurį laiškas pasiektų adresatą arba grįžtų neįteiktas). Po vizito pas notarą vidinis naujos teisinės formos juridinio asmens dokumentas registruojamas Juridinių asmenų

Naujos formos juridinis asmuo perima visas pertvarkytos įmonės teises ir pareigas nuo naujų įstatų/nuostatų įregistravimo juridinių asmenų registre. UAB „Juriscon“ teisininkai mielai pasiruošę konsultuoti ir atstovauti Jūsų įmonę pertvarkymo metu.