Į ką svarbu atkreipti dėmesį steigiant įmonę?

Įsteigti įmonę (UAB, MB ir kt.) galima dviem būdais: elektroniniu arba steigimo dokumentus tvirtinant notarų biure. Įsteigti įmonę (UAB, MB ir kt.) elektroniniu būdu yra greičiau ir pigiau, tereikia turėti elektroninį parašą. Tačiau steigiant įmonę (UAB, MB ir kt.) elektroniniu būdu privaloma naudotis pavyzdiniais steigimo dokumentais. Jeigu pageidaujate į įmonės (UAB, MB ir kt.) steigimo dokumentus įtraukti papildomas nuostatas, steigimo dokumentus teks tvirtinti notarų biure.

Pirmiausia, turėtumėte pasirinkti pavadinimą, kuris nebūtų tapatus ar klaidinančiai panašus į jau įregistruotus kitų įmonių pavadinimus bei prekių ženklus.

Taip pat steigiamai įmonei (UAB, MB ir kt.) būtina atidaryti banko sąskaitą Jūsų pasirinktame banke. UAB atveju, būtina suformuoti ne mažesnį nei 2500 Eur įstatinį kapitalą. Tais atvejais, kai įstatinis kapitalas yra didesnis nei 2500 Eur, dalis jo gali būti įmokama turtu, atlikus tokio turto vertinimą. Tik svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad pinigais turi būti apmokama ne mažiau kaip 1/4 viso įmonės įstatinio kapitalo.

Na ir pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus, steigiamai įmonei (UAB, MB ir kt.) būtinas registracijos adresas. Steigiant įmonę (UAB, MB ir kt.) būtina gauti patalpų, kuriose registruojama įmonės buveinė, savininko sutikimą.

Pasirašyti elektroniniu parašu ar notaro patvirtinti steigimo dokumentai įregistruojami Juridinių asmenų registre.